Tropische Historische Marct
De Streeckproductenmarckt van den drie-en-twintigsten Mey jongstleden was een wel-besochte marckt, hebbende tot thema ‘Historie’.
Geen wancklanck vernomen. Enckelijck positieve geluiden aengaende de gemoedelijcke sfeer, de heerlijcke ende oock eerlijcke streeckproducten, fraeye ambachten ende vermakelijcke activiteiten.
Wy hadden twee nieuwe deelneemsters, als eerste Ria Dagelet met ‘Schoon en Schier’. Een fraeye aenvulling op onse marckt!
Ten tweeden, een nieuwen Kaesboer, daer wy waerlijck wel mede te vreden sijn! Kleikracht Kaes…. Sy hebben goet verkoght op haren eersten dagh op onse marckt.
De kinderen hebben genoten van de activiteiten van de ‘Cleyne Uyl’, alwaer een fraey sieraed à la den IJsertijdt gemaeckt konde worden.
De gigantische bellenblaesers sijn ieder jaer wederom een groot succes. Sy gaven aen altijdt met vermaeck het Groningsche op te soecken.
De demonstratiën van soo wel den steenhouwer als den houtsnyder trocken oock wederom veel toeschouwers.
De Börgdaensers gaven verscheydene optredingen op de marctplaetse. Het was te sien dat sy selve even soo genoten als het publicq.
Oock de ‘Historische Vereeniging Middelstum’ was tegenwoordigh ende heeft wederom veel getoont aengaende Middelstum ende desselfs omgeving. Ditmael in verbintenisse met de Plaetselijcke commissie der Kercken van Middelstum.
Dit alles, terwyl men alsoo maer iemandt siet wandelen die gelyck is aen de vroegere bewoonders van de Borgh. Fraey om aen te aenschouwen, voornaemelick in samenvoeghinge met de hoven ende tuinen die daer wederom seer heerlyck by gelegen waren.
Dancksegginge sy een yegelick die desen dagh wederom mogelick heeft ghemaeckt… Het was wederom een marckt om aen te gedencken… Voornaemelick oock, dewyle wy seer verblydt waren dat so wel Eunice als Wiep op de marckt wederghekeert sijn!




































